Kategoriler
Teknoloji

GeForce Now Türkcell İş Birliğiyle Türkiye’de

Bugün M1 işlemcili bir Macbook Pro’da stream gaming nasıl olacak görmek için BETA sürecine katılmak istedim ama şu an için beni içeri almadılar.

Cloud gaming modeli oyun sektöründe yeni bir pencere açıyor. Günümüzde 3090 gibi ekran kartları piyasaya çıkıyor ama sadece şanslı küçük bir azınlık tarafından satın alınıyor. Oyun studyoları maksimum satış rakamlarına ulaşabilmek için piyasada yaygın olarak kullanılan minimum donanımı hedefleyerek oyunlarını geliştirmek ve optimize etmek zorunda kalıyorlar.

Cloud Gaming Controllers
Cloud gaming için geliştirilen kontrolcüler direk olarak servis ile bağlantı kurup input gecikmesini minimuma indirmeyi hedefliyor.

Bugün Türkcell işbirliği ile Türkiye’de beta sürecine başlayan Geforce Now ve Google Stadia gibi platformlar sayesinde minimum donanım sorunu ortadan kalkacak ve oyun studyoları teknoloji konusunda frene basmadan oyun geliştirebilecekler.

Eğer ileride gaming olayı tamamen stream servislerine kayarsa belki hiç bir zaman sahip olamayacağımız super bilgisayarların işlem gücünü kullanan devasa oyunları evimizdeki basit tablet ve notebook cihazlarımızdan oynayabilir hale geleceğiz.

Oyun şirketlerinin donanım limitleri ortadan kalktığında yapabileceklerini hayal etmek şimdiden heyecan verici ve cloud gaming modeli her yıl yeni donanım almaktan kurtulmak ve sektörü bir sonraki aşamaya taşımak için tüm oyun severler tarafından desteklenmeli.

Umarım kısa zaman içerisinde Geforce Now hesabım aktifleşir ve oyunları eski zamanlardaki gibi takip edebilir hale gelirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir