Kategoriler
Genel

Tekrar Merhaba Dünya

Bugün itibariyle yeni bir başlangıç yapıyoruz. 2005 yılında başlayan kodlama maceramın sonunda kendimi bir kez daha WordPress kurarken buluyorum. Benim için anlamlı çünkü çocukluğumun önemli bir kısmını WordPress başında bir şeyler yapmaya çalışıp başarısız olurken ve başardığım zaman çok mutlu olarak geçirdim. WordPress bana öğrenmeyi ve problem çözmeyi öğreten şeylerden önemli bir tanesiydi.

WordPress 1.5 Kubrick (default) teması başında uyuyorum.

Öğrencilik bitince kısa bir bocalama döneminden sonra framework’ler dünyasına girdim 1-2 yıl codeigniter ile para kazandıktan sonra laravel PHP dünyasına güçlü bir giriş yaptı ve son 8 yıldır yıldır Laravel framework ile uygulamalar geliştirdim ve geliştirmeye devam ediyorum. 2009 yılından bu yana hemen hemen hiç wordpress admin paneli görmedim. Şu an yazıyı yazarken bile gördüğüm yeni özelliklerden etkileniyorum. Önümüzdeki bir kaç hafta boyunca WordPress geliştirme ile ilgili dökümantasyon sayfalarını inceleyecek ve bu ekosisteme tekrar giriş yapacağım.

Bu ekosistemde tekrar var olacağım. Yani yeni hobi olarak eski hobime geri dönüyorum diyebiliriz. İlerleyen süreçlerde ortaya çıkacak hep beraber göreceğiz.

“Tekrar Merhaba Dünya” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir