Kategoriler
Stable Diffusion

Stable Diffusion Yer İmleri

1 – https://openart.ai/

Prompt yazarken daha iyi görseller oluşturmak için fikirler alabileceğiniz bir internet sitesidir. Eski Google çalışanları tarafından kurulmuştur. Sürekli olarak evrimleşmektedir.

2 – https://civitai.com/

Civitai, AI görsel oluşturma kaynaklarını paylaşmayı ve keşfetmeyi kolaylaştıran bir platformdur. Kullanıcılar kendi verileriyle eğittikleri özel modelleri yükleyip paylaşabilir veya diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan modelleri göz atıp indirebilirler. Bu modeller daha sonra AI sanat yazılımıyla benzersiz sanat eserleri oluşturmak için kullanılabilir.

Peki, “Model” ne demek? Basitçe söylemek gerekirse, bir “model”, belirli bir tarzda sanat veya medya üretmek için eğitilmiş makine öğrenimi algoritması veya algoritmalar kümesine atıfta bulunur. Bu, görsel, müzik, video veya diğer tür medyaları içerebilir.

Sanat üretmek için bir model oluşturmak istendiğinde, öncelikle istenen tarzda örneklerin bulunduğu bir veri kümesi toplanır ve modele eğitim için kullanılır. Model, eğitim sırasında örneklerden öğrendiği özellikler ve desenlerle yeni sanat eserleri üretebilir.

3 – https://huggingface.co/

Açık kaynak (OS) kod ve teknolojilere dayalı ML modelleri oluşturmak, eğitmek ve dağıtmak için kullanıcılara araçlar sağlar. Veri bilimcileri, araştırmacılar ve ML mühendislerinin geniş bir topluluğunun bir araya gelip fikir alışverişinde bulunabileceği, destek alabileceği ve açık kaynak projelere katkıda bulunabileceği bir yer. 🔥 Topluluk aracılığıyla yapay zeka geliştirme amacıyla bir topluluk merkezi sunar. Burası, herkesin modelleri ve veri kümelerini paylaşabileceği ve keşfedebileceği merkezi bir yerdir. En büyük model ve veri kümesi koleksiyonuna sahip bir yer haline gelmeyi amaçlayarak yapay zekayı herkes için demokratikleştirmeyi hedeflemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir